Czerwiec 2019

0

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2018/2019 wszystkim Rodzicom, dzieciom oraz Przyjaciołom Przedszkola „Słoneczko ” w Marezie składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

Naszym wychowankom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu, na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola we wrześniu.

 

ɷɷɷɷɷɷɷɷɷɷɷɷɷ

 

“Pożegnania nadszedł czas…”

 

W dniu 18 czerwca 2019 roku odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste pożegnanie dzieci, które wkrótce przekroczą progi szkolne. Dzieci słowami wierszy i piosenek dziękowały paniom za trud, cierpliwość i radość wspólnie przeżytych chwil. Uroczystość rozpoczęliśmy tradycyjnie przy dźwiękach poloneza.

Drodzy Rodzice! …dziękujemy, iż z ufnością oddaliście swoje „skarby” pod naszą opiekę i życzymy Wam wielu radosnych chwil, a dzieciom samych sukcesów w szkole.

 

 

Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego

 

Po raz kolejny  w naszym przedszkolu odbyła się przedszkolna uroczystość zakończenia roku przedszkolnego, gdzie każda grupa wiekowa prezentowała swoje umiejętności, przed zgromadzonymi pracownikami przedszkola i zaproszonymi gośćmi. Dzieci w galowych strojach tańczące, śpiewające i recytujące wiersze to widok niezapomniany i wyjątkowy. Dzieci śpiewały piosenki o lecie, pięknej pogodzie, a przede wszystkim o wakacjach, na które tak długo czekały.

I tak zakończył się kolejny rok szkolny.

 

 

„Tydzień Czytania Dzieciom”

 

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Cała Polska czyta w bibliotekach” dzieci z naszego Przedszkola odwiedziły Bibliotekę Gminną w Marezie, gdzie był zorganizowany Tydzień Czytania – w tym roku dzieciom czytała pani Zenobia Skoczek, strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Pastwie.

 

 

Wycieczka do Grodu Rycerskiego „KERIN” w Subkowych

 

Wycieczka do Grodu Rycerskiego była kolejną ciekawą przygodą, jaką przeżyły nasze przedszkolaki. W programie wycieczki mieliśmy zwiedzanie grodu, warsztaty dla dzieci: czerpanie papieru, pisanie piórem, garncarstwo, strzelanie z łuku, pokaz husarii. Był, też czas na odpoczynek i pieczenie kiełbasek przy ognisku. Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale zadowolone. Był to dzień pełen wrażeń …

 

 

Dzień Dziecka

 

Z okazji Dnia Dziecka, rodzice zorganizowali dla dzieci piknik, w miejscowości Grabówko. Tego dnia czekało na dzieci wiele atrakcji: zabawy sportowe na świeżym powietrzu,wspólne śpiewy, tańce, słodki poczęstunek. A na zakończenie wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku – po prostu dzieci tego dnia naprawdę świętowały.