Maj 2019

0

Festyn Rodzinny

 

 Już po raz kolejny, w ogrodzie naszego Przedszkola, został zorganizowany festyn rodzinny „Mama, Tata i Ja”.
Dzieci przygotowały programy artystyczne z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca.
Rodzice i dzieci sprawdzali swoje umiejętności zręcznościowe w licznych konkursach i zabawach.

 

 

Spotkanie z Policją i Strażą Miejską

 

Przed wakacjami, nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Komendy Policji Rejonowej w Kwidzynie oraz Straży Miejskiej. Tematem spotkania było bezpieczeństwo zabaw na podwórku oraz podczas wakacyjnego wypoczynku.

 

 

Straż pożarna

 

W dniu 21 maja gościliśmy w przedszkolu strażaków z OSP w Tychnowych oraz ratownika medycznego. Dzięki tej wizycie dzieci lepiej poznały pracę strażaka, sprzęt jakim dysponuje jednostka, podczas akcji ratowniczych oraz dowiedziały się, co to jest pierwsza pomoc i jak jej się udziela.

 

 

Szkoła Muzyczna

 

Dzieci z grupy III odwiedziły Szkołę Muzyczną w Kwidzynie. Celem tej wycieczki było wysłuchanie koncertu muzycznego, w wykonaniu uczniów, tej szkoły oraz zapoznanie z różnymi instrumentami muzycznymi. Na zakończenie spotkania przygotowano dla dzieci zagadki muzyczne, były to fragmenty utworów ze znanych dzieciom bajek i filmów.

 

 

Wycieczka do Muzeum

 

 Nasze Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Muzeum w Kwidzynie.
Tam, bliżej mogły zapoznać się z życiem i obyczajami ludzi żyjących w dawnych czasach. Z zaciekawieniem obejrzały dawne meble, sprzęt codziennego użytku, narzędzia i maszyny wykorzystywane do pracy przez naszych przodków.  Z zainteresowaniem oglądały i słuchały informacji o roślinności i zwierzętach charakterystycznych dla naszego regionu (las, wieś).

 

 

„Teatrzyk w przedszkolu”

 

Dnia 6 maja gościł w naszym przedszkolu Teatr Form Niezależnych z Olsztyna. Dzieci obejrzały  przedstawienie pt. „Bajdurka”. Przedstawienie to, podobało się dzieciom i dostarczyło im wiele wrażeń  …