Kwiecień 2019

0

XXV Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej

 

W dniu 27 kwietnia odbył się XXV Pomorski Festiwal Piosenki Dziecięcej w Teatrze Miejskim w Kwidzynie. Nasze przedszkole reprezentował duet: Blanka Ratowt i Dominik Zieleń,  w ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę pt. ”Meluzyna”. Towarzyszyła im grupa taneczna w składzie: Maja Kaniecka, Zuzanna Dubiela, Alicja Szacht, Kinga Ratowt i Laura Chwiłka.

 

 

Wszystkim dzieciom i ich Rodzicom,
życzymy
mile spędzonych Świąt Wielkanocnych,

smacznego jajka i wesołej zabawy w lany poniedziałek!

 

Dyrektor i personel Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Marezie

 

 

„Zajączek w przedszkolu …”

 

Kilka dni przed Wielkanocą, swoją wizytę w przedszkolu, złożył Zajączek oraz jego przyjaciele: Kurczątko i Baranek. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na spotkanie z Zajączkiem i jego przyjaciółmi. Z ochotą wykonywały różne dekoracje świąteczne. W czasie spotkania dzieci, rozmawiały z gośćmi,  o zbliżających się świętach i tradycjach wielkanocnych.  Wysłuchały piosenek i wierszy o tematyce świątecznej, a na koniec był wspólny taniec „Kaczuchy” … i prezenty od Zajączka.

 

Palmy wielkanocne

 

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, zaprosiliśmy do naszego przedszkola, panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz Rodziców i wspólnie z nimi, robiliśmy palmy wielkanocne. W ten sposób przybliżyliśmy dzieciom, twórczość ludową i tradycje związane z nadchodzącymi świętami.

 

Dzień Ziemi

 

5 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Ziemi. W tym dniu przedszkolaki brały udział w konkursie wiedzy ekologicznej i wykonały prace plastyczne na temat „Ziemia zielona wyspa”. Zakończeniem obchodów było wzbogacenie ogrodu przedszkolnego w rośliny, które dzieci przyniosły do przedszkola i sadziły wspólnie z rodzicami.

  

Konkurs recytatorski

 

3 kwietnia w Przedszkolu w Korzeniewie odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski „Polska moja Ojczyzna”. Nasze przedszkole reprezentowali: Zuzia Dubiela i Tomek Małgorzewicz.