Marzec 2019

0

Warsztaty w Eko Inicjatywie

 

W dniu 28 marca dzieci z grupy II miały odwiedziły Ośrodek Ekologiczny „Eko Inicjatywa” w Kwidzynie.  Dzieci brały udział, w warsztatach, zorganizowanych w terenie. Tematem warsztatów było szukanie oznak wiosny w lesie.

 

„Żywa lekcja historii”

 

Dnia 25 marca nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście, byli to …  rycerze z Bractwa „Kerin” . Dzieci dowiedziały się: kto mógł zostać rycerzem, o bitwie pod Grunwaldem oraz czym był kodeks rycerski. A ponadto obejrzały pokaz walki rycerskiej i ekwipunek: miecze, tarcze, topory, hakownice, kolczugi i wiele innych. Dzień ten dostarczył wszystkim dużo wrażeń.

 

Wyjście do Teatru

 

Dnia 7 marca dzieci z naszego przedszkola miał zorganizowany wyjazd do Teatru w Kwidzynie. Obejrzały tam przedstawienie pt. „Rumcajs”, w wykonaniu aktorów Teatru Narodowego z Wrocławia. Przedstawienie to, dostarczyło dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń, którymi dzieliliśmy się, po powrocie do przedszkola.

 

Spotkanie z policją…

 

 Przed nadejściem wiosny, nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej w Kwidzynie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas zabaw i nie tylko. Nasz gość zwrócił dzieciom uwagę na potrzebę zachowania bezpieczeństwa; na placu zabaw, podwórku, w ogrodzie, w poruszaniu się po drodze, jak również w kontaktach z nieznajomymi i zwierzętami. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały gościom, wręczając im, samodzielnie przygotowane upominki.

 

 

„Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

 

1 Marca obchodzimy NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.  Tego dnia dzieci z naszego przedszkola, brały udział w obchodach upamiętniających BOHATERÓW POLSKIEJ WOLNOŚCI. Wspólnie z uczestnikami tego wydarzenia, dzieci złożyły kwiaty i zapaliły znicz pod tablicą upamiętniającą…