Grudzień 2018

0

Zdrowych i radosnych
Świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęśliwego Nowego Roku 2019,
naszym wychowankom, ich Rodzicom
i Rodzinom

życzą pracownicy Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Marezie

 

 

Święta tuż, tuż …

 

W dniach 18, 19 i 20 grudnia, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odbywały się świąteczne spotkania z rodzicami dzieci, ze wszystkich grup wiekowych.
Po montażu słowno – muzycznym dzieci wspólnie z rodzicami zasiedli do słodkiego poczęstunku, za który bardzo dziękujemy rodzicom.

 

 

Świąteczne spotkanie  ….

 

20 grudnia dzieci z naszego przedszkola uświetniły swoim występem spotkanie wigilijne w świetlicy, w Marezie. Organizatorem spotkania była Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich w Marezie oraz Urząd Gminy Kwidzyn. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele lokalnych władz.

 

 

Przegląd kolęd i pastorałek

 

7 grudnia dzieci z naszego przedszkola brały udział w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury.
Przedszkole reprezentowały Marcelina D., Blanka i Kinga R i Dominik Z.  Ponadto rozstrzygnięto „Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową”. W konkursie tym III miejsce zajął Jacek M. Gratulujemy!

 

 

„Spotkanie z Mikołajem”

 

Dnia 6 grudnia do naszego przedszkola zawitał Święty Mikołaj.
W skupieniu od rana oczekiwaliśmy na jego przybycie. I jest…! Najpierw opowiedział dzieciom skąd przybywa i z jaką misją. A potem wysłuchał, co dzieci miały Mikołajowi do powiedzenia i zaśpiewania. Ale najważniejsze były oczywiście prezenty…

 

 

Wyjście do Teatru

 

Dnia 5 grudnia dzieci z naszego przedszkola były w Teatrze, w Kwidzynie. Obejrzały tam przedstawienie pt. „Przygody Koziołka Matołek”. Zabawy, śmiechu i radości było co niemiara! Na koniec każde dziecko zostało obdarowane prezentem.