Listopad 2018

0

„Hokus-pokus, czary-mary”

 

30 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy ludowy zwyczaj „Andrzejki”. Za pomocą „czarodziejskiej różdżki” i wypowiadając słowa „hokus – pokus, czary – mary, co nas czeka … nie do wiary!” wprowadziłyśmy dzieci w tajemniczy nastrój. Było wiele wróżb m.in. „Magiczne liczby”, „Buty”, „Kim będę w przyszłości?”, „Lanie wosku”, a także wiele zabaw przy muzyce, konkursy i słodki poczęstunek.

 

 

Biblioteka 

 

Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci z grupy III odwiedziły bibliotekę, biorąc udział w ciekawych zajęciach. Przedszkolaki obejrzały prezentację, dzięki której poznały historią  powstaniem pluszowego misia, następnie same starały się wymienić wszystkie znane im nazwy misiów. Pojawił się tam Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Koralgol i wiele innych. Były konkursy i zabawy przy piosenkach o misiach. Ciekawym zajęciem dla dzieci była inscenizacja ruchowa do opowiadania o misiach, które lubią miód. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały pracę plastyczną „Pluszowy miś”. Dzień ten minął dzieciom w zabawnej  i wesołej atmosferze.  

 

 

„Teatralia 2018”

 

Dnia 24.11.2018 r., w Teatrze Miejskim w Kwidzynie odbył się, po raz kolejny, przegląd teatrów przedszkolnych „Teatralia 2018”.
Impreza zgromadziła wielu małych aktorów z kwidzyńskich przedszkoli i z okolicy.
Dzieci z naszego przedszkola wystąpiły w przedstawieniu pt. „Bo to nasz kraj …”
Przedstawienie nawiązywało do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Mogliśmy obejrzeć i usłyszeć w wykonaniu dzieci scenki z wydarzeń, które zmieniły losy Polski, pieśni patriotyczne oraz piosenki o tematyce patriotycznej. Publiczność doceniła małych artystów dużymi brawami. Mali aktorzy, również byli bardzo zadowoleni ze swojego występu.

 

 

„Brzechwolandia”

 

5 listopada przedszkolaki miały zorganizowane wyjście do Teatru na przedstawienie pt. „Brzechwolandia” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

Była to mądra, dowcipna interpretacja najpopularniejszych wierszy Jana Brzechwy. Uwagę  młodych widzów przyciągały kolorowe stroje i brawurowa gra aktorska, rekwizyty oraz głośna muzyka. Przedstawienie dostarczyło dzieciom wielu wrażeń.

 

 

„ Niepodległa 1918-2018”

 

W dniu 9 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w sali, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Szacunek i miłość do Ojczyzny dzieci wyraziły poprzez recytację wierszy i śpiewanie pieśni o charakterze patriotycznym.

 

W atmosferę powagi wprowadził dzieci wiersz Wł. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”, oraz przepięknie zaśpiewana pieśń patriotyczna „Rota”, która przypomniała dzieciom skąd się wywodzimy i kim jesteśmy. Galowe stroje, biało – czerwone kotyliony oraz wystrój sali dopełniły podniosłą atmosferę uroczystości, w której wzięły udział, dzieci, pani dyrektor, pracownicy oraz zaproszeni goście.

 

Na uroczystość przybyli: przewodnicząca Związku Emerytów i Rencistów o/Kwidzyn pani Teresa Gwóźdź, przewodniczący Rady Rodziców oraz radny pan Piotr Spaczyński i pan Leszek Torłop.

 

Nasz przedszkole włączyło się ponadto do akcji „Rekord dla Niepodległej” zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Z tej okazji o godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy hymn narodowy.

 

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszym przedszkolakom. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki uczą się patriotyzmu oraz kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.