Październik 2018

0

Udział w konkursach …

 

… i sukcesy naszych wychowanków:

 

– Powiatowy Konkurs Plastyczny „191-2018…takie czasy”: Jacek Maron zajął I miejsce

 

– X Gminny Konkurs Recytatorski „Poetycki październik”: Zuzia Dubiela zajęła II miejsce, a Rafał Walor otrzymał wyróżnienie

 

– Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny „Mandale jesienne: Jacek Maron otrzymał wyróżnienie

 

Gratulujemy!!!

 

 

„Pasowanie na Przedszkolaka”

 

W dniu 30 października 2018 r. odbyła się w grupie dzieci 3 – letnich uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka”. Dzieci wystąpiły przed rodzicami, z krótkim programem artystycznym. Następnie pani Dyrektor pasowała wszystkie „maluszki” na Przedszkolaka (jak to dumnie brzmi). Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem dla dzieci i rodziców.

 

 

„Pasowanie na Starszaka”

 

W dniu 18 października 2018 r. w grupie III odbyła się uroczystość ”Pasowanie na Starszaka”. Dzieci wystąpiły przed rodzicami, z krótkim programem artystycznym, a po złożeniu ślubowania, pani Dyrektor dokonała uroczystego „Pasowania na Starszaka.

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze, a zakończyła się wspólnym poczęstunkiem dla dzieci i rodziców.

 

 

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

 

W październiku, tradycyjnie, odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, uczestniczyli w niej emeryci oraz pracownicy przedszkola.
Dzieci ze wszystkich grup wiekowych, wraz ze swoimi paniami, przygotowały, dla wszystkich byłych i obecnych pracowników niespodziankę, były to piosenki, wiersze, tańce i własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

 

 

„Wiele kultur – jedna Ojczyzna”

 

6 października dzieci z naszego przedszkola, brały udział w projekcie edukacyjnym „Wiele kultur – jedna Ojczyzna”. Projekt przygotował i prowadził zespół z Gminnego Ośrodka Kultury – Kwidzyn. W ramach realizacji projektu dzieci poznały wielokulturowość i historię Powiśla, opowiedzianą teatrem obrazkowym „Kamishibai” oraz brały czynny udział w warsztatach regionalnych.