Wrzesień 2018

0

„Święto  jesiennych plonów”

 

28 września odbyło się w naszym przedszkolu jesienne spotkanie integracyjne. W tym spotkaniu uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup wiekowych oraz rodzice. Była wesoła zabawa – tańce, śpiewy oraz spożywanie owoców i warzyw, surowych i przetworzonych … Pogoda jak zwykle dopisała!

 

 

„Sprzątanie Świata”

 

Już po raz 25 w całej Polsce odbyła się akcja „Sprzątanie Świata – Polska”. Jak co roku, od wielu lat, nasze przedszkole włączyło do tej akcji. 21 września dzieci z całego przedszkola, sprzątały plac  zabaw oraz miejsca w okolicy przedszkola. Wszystkim dopisywał humor i chęć niesienia pomocy naszej planecie. Wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci, nie do końca z dumą prezentowaliśmy nasze zdobycze. Mamy nadzieję, że przyszły rok przyniesie nam mniej śmieci, porzuconych bez powodu!

Dzięki tej akcji dzieci dowiadują się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy naszym dzieciom od najmłodszych lat.

 

 

„Wycieczka do lasu”

 

18 września, dzieci z naszego przedszkola pojechały autokarem na wycieczkę do lasu i Mini Zoo, w miejscowości Miłosna. Wycieczka była okazją do obserwowania zwierzą, obejrzenia pobliskiej stadniny koni oraz podziwiania uroków gasnącego lata. Obserwacja przyrody i zabawy sportowe sprawiły dzieciom wiele radości.

 

 

Warsztaty ekologiczne w przedszkolu

 

W przeddzień akcji „Sprzątanie świata”, 17 września zorganizowałyśmy dla dzieci warsztaty ekologiczne na temat segregacji śmieci i recyklingu.