Marzec 2021

0

Wszystkim dzieciom i ich Rodzicom,
życzymy
mile spędzonych Świąt Wielkanocnych,

smacznego jajka i wesołej zabawy w lany poniedziałek!

Dyrektor i personel Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Marezie

„Zajączek w przedszkolu …”

26 marca, kilka dni przed Wielkanocą, do przedszkola zawitał Zajączek obdarowując dzieci upominkami.

Wiosna !

22 marca – Powitanie Wiosny.
Wszystkie Przedszkolaki przywitały nową porę roku barwnym pochodem nad pobliską rzekę.
„Zimo, Zimo, precz za lasy, bo na Wiosnę przyszły czasy!” – takie rymowanki i wesołe piosenki o Wiośnie przepędziły Zimę.

„Dzień Kobiet …..”

8 marca dzieci z grupy I, II i III, z okazji Dnia Kobiet, złożyły wszystkim paniom życzenia i wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki.

„Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

1 Marca obchodzimy NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.  Tego dnia dzieci z naszego przedszkola złożyły kwiaty i zapaliła znicz pod tablicą upamiętniającą BOHATERÓW POLSKIEJ WOLNOŚCI.

Styczeń 2021

0

Karnawał 2021 ! ! !

29 stycznia odbył się w naszym przedszkolu wspaniały bal przebierańców. Impreza rozpoczęła się zabawą taneczną, która była przeplatana licznymi konkursami. Wszystkim dopisywał dobry humor i chęć uczestnictwa we wspólnej zabawie. Do tańca porywały nas karnawałowe przeboje, przy których wszyscy wesoło się bawili.

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 22 i 25 stycznia dzieci ze wszystkich grup wiekowych przygotowały krótki montaż słowno – muzyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Dzieci wyraziły swoje uczucia poprzez wiersze, piosenki i tańce. Składały swoim Kochanym Dziadkom i Babciom życzenia i wręczały upominki.
Było bardzo wzruszająco i uroczyście.

Wszystkim Babciom i Dziadkom naszych wychowanków składamy jak najszczersze życzenia, samych radosnych chwil i jak najmniej zmartwień.

Grudzień 2020

0

Zdrowych i radosnych
Świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęśliwego Nowego Roku 2021,
naszym wychowankom, ich Rodzicom
i Rodzinom

życzą pracownicy Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Marezie

Święta tuż, tuż …

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci ze wszystkich grup wiekowych przygotowały montażu słowno – muzycznym.

„Spotkanie z Mikołajem”

Dnia 4 grudnia do naszego przedszkola zawitał Święty Mikołaj.
W skupieniu od rana oczekiwaliśmy na jego przybycie. I jest…! Najpierw opowiedział dzieciom skąd przybywa i z jaką misją. A potem wysłuchał, co dzieci miały Mikołajowi do powiedzenia i zaśpiewania. Ale najważniejsze były oczywiście prezenty…

Listopad 2020

0

„Hokus-pokus, czary-mary”

30 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy ludowy zwyczaj „Andrzejki”. Za pomocą „czarodziejskiej różdżki” i wypowiadając słowa „hokus – pokus, czary – mary, co nas czeka … nie do wiary!” wprowadziłyśmy dzieci w tajemniczy nastrój. Było wiele wróżb m.in. „Magiczne liczby”, „Buty”, „Kim będę w przyszłości?”, „Lanie wosku”, a także wiele zabaw przy muzyce, konkursy i słodki poczęstunek.

Październik 2020

0

„Pasowanie na Starszaka”

W dniu 31 października 2020 r. w grupie III odbyła się uroczystość ”Pasowanie na Starszaka”. Dzieci wystąpiły z krótkim programem artystycznym, a po złożeniu ślubowania, pani Dyrektor dokonała uroczystego „Pasowania na Starszaka.

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze, a zakończyła się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym dla dzieci.

„Pasowanie na Przedszkolaka”

W  października 2020 r. odbyła się w grupie dzieci 3 – letnich uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka”. Dzieci wystąpiły z krótkim programem artystycznym. Następnie pani Dyrektor pasowała wszystkie „maluszki” na Przedszkolaka (jak to dumnie brzmi). Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym dla dzieci.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

W październiku, tradycyjnie, odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, uczestniczyli w niej pracownicy przedszkola.
Dzieci ze wszystkich grup wiekowych, wraz ze swoimi paniami, przygotowały wszystkich  pracowników niespodziankę. Były to piosenki, wiersze, tańce i własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Wrzesień 2020

0

Dzień chłopaka

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień chłopaka. tego dnia chłopcy otrzymali przygotowane przez dziewczynki upominki. nie zabrakło słodkiego poczęstunku i zabaw przy muzyce.

Rok szkolny 2020/2021

0

Drodzy Rodzice!

Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym 2020/2021 wszystkich Wychowanków naszej placówki oraz Was drodzy Rodzice. Jesteśmy przekonane, że dokonaliście Państwo właściwego wyboru, zapisując Swoją Pociechę do naszego przedszkola. Wykwalifikowana kadra, fachowa i pełna serdeczności opieka zapewni dzieciom bezpieczny i przyjemny pobyt. Ponadto szeroka oferta zajęć dodatkowych dla dzieci uatrakcyjni każdy dzień ich pobytu w przedszkolu, a także pozwoli rozwijać dziecięce zainteresowania i zdolności.

Niezmiernie ważna w naszych działaniach jest współpraca z Rodzicami, ponieważ od niej zależą nasze wspólne sukcesy, a także spójność i ujednolicenie naszych oddziaływań wychowawczych. Dlatego, też już dzisiaj zapraszamy do aktywnego udziału we wszystkich formach współpracy. Jesteśmy przekonane, że wspólny wysiłek włożony w wychowanie i edukację dzieci będzie uwieńczony  sukcesem Nas wszystkich. Jednak, aby go osiągnąć potrzebne jest ogromne wsparcie, zaangażowanie i zrozumienie Państwa dla naszych działań.

W roku szkolnym 2020/2021 życzymy wszystkim Przedszkolakom, aby pobyt w naszym przedszkolu był jednym niekończącym się sukcesem, każdy dzień był pełen uśmiechu i dobrej zabawy, a Państwu wiele satysfakcji z osiągnięć dzieci.

Z wyrazami szacunku
Dyrektor i Personel Niepublicznego Przedszkola ”Słoneczko” w
Marezie

Marzec 2020

0

Spotkanie z zespołem ludowym „Marezianki”

9 marca gościliśmy  w przedszkolu, panie z zespołu ludowego „Marezianki”. Dzień ten był okazją do złożenia wszystkim paniom życzeń oraz wręczenia upominków z okazji  Dnia Kobiet. Tego dnia było w przedszkolu bardzo uroczyście i wesoło!

„Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

1 Marca obchodzimy NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.   Dzieci z naszego przedszkola, wzięły  udział w  upamiętnieniu BOHATERÓW POLSKIEJ WOLNOŚCI. Dzieci złożyły kwiaty i zapaliły znicz pod tablicą upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych…

Luty 2020

0

Warsztaty w Eko Inicjatywie

 

W miesiącu lutym dzieci z grupy II i III  odwiedziły Ośrodek Ekologiczny „Eko Inicjatywa” w Kwidzynie.  Dzieci brały udział, w warsztatach, zorganizowanych, których tematem  było poznanie mieszkańców drzew.

Styczeń 2020

0

Karnawał 2018 ! ! !

 

4 stycznia odbył się w naszym przedszkolu wspaniały bal przebierańców. Zabawę prowadziła „Śnieżynka”. Impreza rozpoczęła się zabawą taneczną, która była przeplatana licznymi konkursami. Wszystkim dopisywał dobry humor i chęć uczestnictwa we wspólnej zabawie. Do tańca porywały nas najpopularniejsze karnawałowe przeboje, przy których wszyscy wesoło się bawili.