DZIEŃ BABCI I DZIADKA

0

.Moja babcia i mój dziadek, to wspaniali są dziadkowie.

Dziadek mnóstwo zna zagadek, Babcia bajkę nam opowie.

Bo na świecie nie znajdziecie takich bajek i zagadek.

Jakie wnukom opowiada Moja babcia i mój dziadek.

Z okazji zbliżającego się Święta Dnia Babci i Dziadka składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń i pociechy ze swoich wnucząt.

Dzień Babci i Dzień Dziadka - Wiadomości z SP Poręba Wielka

BAL KARNAWAŁOWY

0

Bal Karnawałowy dla wszystkich przedszkolaków to niezwykły i magiczny dzień, wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest jedną z najbardziej lubianych atrakcji, ponieważ dostarcza dzieciom wiele przeżyć i radości. Tak też było w dniu 13 stycznia 2023 roku w naszym Przedszkolu.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się przeróżne kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, policjantów, Spider-Mana i wiele innych postaci………Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu Panie Wodzirej, które zachęcały dzieci do zabawy.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego balu. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową.

SZKODA ŻE NASTĘPNY BAL DOPIERO ZA ROK

ŻYCZENIA NA NOWY 2023 ROK

0

Życzenia na Nowy Rok. Wierszyki i smsy noworoczne | pomorskie Nasze Miasto

Zamek w Malborku

0

Zamek w Malborku jest największy z zachowanych w Europie średniowiecznych zamków. Trzyczęściowa twierdza obronna w stylu gotyckim składa się z Zamku Niskiego, Zamku Średniego i Zamku Wysokiego. Najpiękniejszy widok na zamek jest od strony rzeki – Nogatu, a z zamkowej wieży roztacza się przeurocza panorama okolicy.

Pan przewodnik z którym mieliśmy okazję zwiedzać ten wspaniały obiekt oprowadził nas po najciekawszych zakątkach zamku w Malborku. Bardzo ciekawie i z humorem opowiadał różne historie związane z tą okazałą budowlą. To była bardzo ciekawa i udana wyprawa.

Spektakl ” Plastusiowy Pamiętnik”

0

14 i 15 listopada 2022 roku dzieci z naszego Przedszkola były w teatrze w Kwidzynie na spektaklu „Plastusiowy Pamiętnik” wystawiany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. O Plastusiu „PRAWIE WSZYSTKO” wie Plastusiowy Pamiętnik, który jest największym przyjacielem Plastusia. W spektaklu przedstawiono bardzo ważne i ciekawe wątki jakimi są: przyjaźń, odpowiedzialność, odwaga i mądrość.

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

0

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wzajemnego szacunku do polskich symboli narodowych.Dlatego też 10 listopada 2022 roku w naszym przedszkolu jak co roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

„POETYCKI PAŹDZIERNIK”

0

Dnia 28 października 2022 roku w Gurczu odbył się XIV Gminny Konkurs Recytatorski „Poetycki Październik”, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie.

Nasze dzieci zajęły następujące miejsca: Marika Zmysłowska- II miejsce Wojciech Drobysz- wyróżnienie Antonina Byzdro- dyplom za udział w konkursie

GRATULUJEMY SUKCESÓW

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

0

Dnia 28 października 2022 roku nasza najmłodsza grupa dzieci „Pszczółki” obchodziły uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Pani wraz z dziećmi przygotowała krótką część artystyczną, po czym nasze pociechy złożyły uroczyste ślubowanie. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały dyplomy, drobne upominki i razem z Rodzicami zasiadły do słodkiego poczęstunku.

PASOWANIE NA STARSZAKA

0

 „Rzecz to wielka niesłychanie, gdy straszakiem się zostanie”  – wiedzą o tym doskonale dzieciaki, które 27 października zostały uroczyście mianowane  na „prawdziwego starszaka”.

Zanim jednak doszło do tej ważnej chwili, dzieci pochwaliły się przed rodzicami pięknie recytowanymi wierszami, wesołymi piosenkami i tańcem – oczywiście o przedszkolu!

Po programie artystycznym nastąpił długo oczekiwany moment pasowania.

Dzieci ślubowały, że będą wzorowymi przedszkolakami, będą grzecznie się bawiły i pilnie uczyły, dbały o przyrodę i o swoje zdrowie.

Pięknie dziękujemy w tym miejscu Rodzicom za pyszny słodki poczęstunek dla naszych pociech.

Wizyta Pań ze Stowarzyszenia „Adopciaki Miłosna”

0

21 października 2022 roku odwiedziły nasze Przedszkole Panie ze Stowarzyszenia „Adopciaki Miłosna”, wraz ze swoimi zwierzaczkami. Odebrały z Przedszkola przyniesione przez dzieci kasztany i karmę.